32,5164
34,7944

Seçiminizi Daraltın

Sadece

Aradığınız ürüne en hızlı şekilde ulaşabilmek için daraltma seçeneklerini kullanabilirisniz. 
OKSİJEN EMİCİ PAKETLER 
 
Tedarik zinciri süreçlerinin uzadığı günümüzde pek çok gıda ürün market raflarında tüketici tarasından normal raf ömrü süresinde tüketilememektedir. Bunun bir sonucu olarak iade ve iadeler nispetinde firmaların zayiat oranları artmaktadır. 

Bu tip olumsuzların önüne geçilmesi için yüksek raf ömrü istenen durumlarda en doğal koruma yöntemi oksijen emici paketleri kullanmaktır. Bu yöntem üreticilerin diğer koruma yöntemlerine (çeşitli katkı malzemeleri ile gıda kalitesi düşürüp, raf ömrünü uzatma gibi) göre tercih ettiği bir uygulama olmaktadır.

Oksijen emici paketler uygulandığı gıda ambalajında oksijen konsantrasyonu  % 0.1 altına indirerek gıdaların oksijen nedeniyle oluşabilecek oksidasyonlardan koruyup  gıdanın evsafı nispetinde raf ömrünü arttırır. Böylelikle ürünün ilk günkü tazeliğini uzun süre muhafaza etmesini sağlar.

Yaygın olarak kullanılan MAP (Modifiye Atmosferli Ambalajlama - ambalaj içeriğindeki oksijenin yerine azot ve karbondioksit gazı basılması) uygulamasına da bazı dezavantajları nedeniyle (gıdanın rengini değiştirme, sulandırma gibi) oksijen emici paketler alternatif olabilmekte veya MAP ambalajlama ile beraber kullanılabilmektedir.

Çeşitli gıda tiplerine göre en uygun oksijen emici paketi tespit etmek önemli olup, teknik bir iştir.Bu ürüne ilişkin fiyat teklifi için lütfen bizimle temasa geçiniz.
 

Seçimlerinize uygun kayıt bulunamadı. Geri dönmek için tıklayın.

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.